Ödeme teknolojileri, nakitsiz topluma giden yola kılavuzluk ediyor

Teknoloji, geleceğin bankacılık ve finansal hizmetler dünyasının temellerini atmaya devam ediyor. Finansal hizmetlerin kullanımında, düzenlenmesinde ve yaygınlaştırılması alanındaki gelişmeler, Fintech devrimiyle birlikte ivme kazandı. Bu devrime öncülük eden trendlerin başında ise yeni nesil dijital ödeme sistemleri geliyor.

Finansal erişimi artırmak ve yenilikçi finans hizmetleri geliştirebilme noktasında kilit rol oynayan ödeme teknolojileri, teknolojiye hızlı adapte olmayı hedefleyen kurumlar için vazgeçilemez nitelikte.

Özellikle yeni normalle beraber daha çok ihtiyaç duymaya başladığımız temassız ödemeler, QR ile ödeme alma, online ve mobil cihazlar ile gerçekleşen finansal işlemler, kurumların tahsilat ve nakit akışlarını kolaylıkla yer ve zaman sınırlaması olmadan yönetilmesine imkan tanıyor ve verimliliğin artırılmasına destek oluyor.

 

 

AKILLI TELEFON İLE AKILLI TAHSİLAT

Dijital dönüşümün merkezinde, NFC'den yüz tanımaya kadar birçok ileri düzey teknolojiyle donatılmış akıllı telefonlar yer alıyor. Finansal teknoloji alanında da dönüşüm tam bu noktada başlıyor: Akıllı telefonları birer ödeme ve tahsilat cihazına dönüştüren servisler, her sektörden işletme arasında hızla yaygınlaşıyor.

Statista'nın 2020 raporunda, Türkiye'de mobil POS cihazlarıyla yapılan ödemelerin yıllık bazda yüzde 54,8 artarak 12,2 milyar dolar düzeyine geleceği öngörülüyor. Bu yöntemi tercih eden kullanıcı sayısınında da aynı şekilde yüzde 40,5 artışla 11,9 milyona ulaşması bekleniyor.

2000 yılında B2B alanında kurumların tedarik zincirindeki nakit akışlarının yönetimi çerçevesinde, ödemelerin dijitalleştirilmesi misyonuyla yola çıkan Paynet, bugün de tahsilat süreçlerinde ortaya çıkan tüm sorunlara geliştirdiği teknolojilerle çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalarla uyum içinde çalışan teknolojisiyle, aynı zamanda tüm banka kartlarına taksit imkanı sunan altyapısıyla şirketlerin her bankayla tek tek anlaşma yapma sürecini ortadan kaldırarak verimlilik ve hız sağlıyor.

Paynet’in mobil ödeme noktası trendine Türkiye'de öncülük eden uygulamalarından olan CepPOS, akıllı telefon üzerinden kartla ödeme alma imkanı sunuyor.

Cihaz kamerasını kullanarak kredi veya banka kartını tarama yöntemiyle ödeme işlemini gerçekleştiren CepPOS, saniyeler içinde gerçekleşen ödemeler için ayrıca müşteriye peşin veya taksitli işlem yapma olanağı sunuyor.

Feniks Paketleri, Kampanyaları ve Tüm Sorularınız İçin Hemen Yandaki Formdan Bilgilerinizi Gönderin Sizi Arayalım.